پس از شیوع و گسترش کرونا و اصرار به شستشوی دست ها، بازار استفاده از دستکش برای جلوگیری از انتقال ویروس بسیار داغ شده است.

کدام نوع دستکش ها برابر کرونا مقاوم می باشند؟

دستکش ضد عفونی (استریل) مناسب برای روزهای کرونایی چه هستند؟


نفوذ پذیری دستکش محافظ لاتکس در برابر ویروس و باکتری

دستکش محافظ لاتکس از جنس لاستیک طبیعی می باشد و از صمغ شیری رنگ یک درخت گرفته شده است.

این دستکش از مواد طبیعی خالص ساخته می شود و شامل پلیمرهای غیر اشباع است. همچنین در طول چند سال گذشته گزارش و تردید های مختلفی مبنی بر میزان نفوذ ناپذیری دستکش ها بدست آمده است.

نتایج بدست آمده در خصوص بررسی تناقضات

مقالات بسیاری در این زمینه به تحقیق و بررسی موضوع عدم نفوذ پذیری دستکش لاتکس در برابر باکتری ها و ویروس ها ارائه شده است. هرچند نتایج باز هم با یکدیگر تفاوت دارند. بیشتر این تحقیقات به این جواب رسیده اند که این دستکش ها در برابر میکرو ارگانیسم ها مقام می باشند.

همچنین بیشتر تحقیقات نشان دادند که دستکش محافظ لاتکس در برابر ذرات با اندازه ۹۵cm مقاوم می باشند.

تست ایمنی دستکش لاتکس

به علت تناقض های موجود در تحقیقات  و بررسی بیشتر این موضوع، روش های گوناگونی بررسی و مورد تست قرار گرفتند. تست مقاومت در برابر آب و هوا، آزمون ای سی و فنولفاتالین از انواع این دست از آزمایش ها هستند.

در این بررسی به یون ها به عنوان کوچکترین ذرات قابل نفوذ نیز اشاره شده است. تمام استاندارد های موجود در سرتاسر کشورهای اروپایی رعایت شده اند.

در مدت زمان مشخص شده به این نتیجه رسیدیم که دستکش لاتکس در برابر تمام تست های صورت گرفته به خوبی عمل کرده است. این دستکش تا ۹۵ درصد در برابر ویروس ها، باکتری ها و سایر ریز ذرات مقاومت و خاصیت کشسانی بالایی را در برابر آنها از خود نشان می دهد.

دستکش نیتریل

به رنگ آبی و مقاومتی خوبی در برابر ویروس کرونا دارند و مدت زمان استفاده برای مدت حدود ۸ ساعت و قابلیت استفاده مجدد با روش ضد عفونی با اتانول است؛ چرا که باعث کاهش نفوذ ویروس کرونا خواهد شد.

مقاومت خوب در برابر ویروس کرونا

مقاومت خوب در برابر ویروس کرونا

دستکش با مقاومت خوب در برابر ویروس کرونا

دستکش وینیل

این نوع دستکش استریل بی رنگ است و قابلیت نفوذ ویروس حدود یک سوم (۱/۳) و در صورت ضد عفونی قابلیت نفوذ ناپذیری ویروس کمتر میشود .(پس نباید با ضد عفونی مجدد استفاده شود)

دستکش نایلونی مقاومت مناسب برای نفوذ ویروس ندارد و در صورت ضد عفونی با اتانول میزان نفوذ بسیار بالاتر می رود. نباید این دستکش را بعد از ضدعفونی دوباره استفاده کرد.

دستکش نایلونی مقاومت مناسب ندارد

دستکش نایلونی مقاومت مناسب ندارد


دستکش نایلونی مقاومت مناسب ندارد دستکش نایلونی مقاومت مناسب ندارد

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی یا فریزری مقاومت مناسبی در برابر ویروس کرونا نداشته و در صورت ضدعفونی با اتانول میزان نفوذش بالا‌تر می‌رود.

دستکش نایلونی یا مشمایی

دستکش نایلونی یا مشمایی

دستکش نایلونی یا مشمایی

بهترین دستکش، دستکش لاتکس

بهترین نوع دستکش برای مقاومت در برابر ویروس کرونا و دارای قابلیت ضد عفونی با اتانول، دستکش لاتکس می باشد و استفاده طولانی از آن حدود ۱۶ ساعت می باشد.

این دستکش، لاتکس بهترین نوع دستکش برای مقاومت در برابر کروناست که در بیمارستان ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورت عدم دسترسی به دستکش، بهترین روش برای مقابله با کرونا ویروس شستشوی مرتب دست ها هر بار به مدت ۲۰ ثانیه است.

بهترین نوع دستکش در برابر کرونا

بهترین نوع دستکش در برابر کرونا


بهترین نوع دستکش برای مقاومت در برابر کرونا بهترین نوع دستکش برای مقاومت در برابر کرونا

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی یا مشمایی مقاومت مناسبی در برابر ویروس کرونا نداشته و در صورت ضدعفونی با اتانول میزان نفوذش بالا‌تر می‌رود.

دستکش نایلونی یا مشمایی

دستکش نایلونی یا مشمایی

دستکش نایلونی یا مشمایی

سخن پایانی برای مراقبت و پیشگیری از کرونا

در روزهای پیش رو، باید بسیار جدی تر به جلوگیری از کرونا فکر کنیم و با رعایت اصول بهداشت ضامن سلامتی خود و دیگران باشیم. شعار این روزها تنها همین کلمه است، لطفا در خانه بمانید تا سلامتی به همه ما بازگردد.

خرید دستکش لاتکس ارزان قیمت در سال ۹۹

قیمت دستکش لاتکس spa مالزی به صورت عمده

قیمت دستکش لاتکس پودری مالزی به صورت عمده