• مشخصات دستکش لاتکس چیست و عوامل تعیین کننده کیفیت آن چه چیزهایی می باشند؟

  • انواع دستکش یکلاتکس و تفاوت آن ها با یکدیگر در چه چیزی می باشد؟

  • بزرگترین کارخانه های تولید کننده دستکش لاتکس

  • انواع دستکش های لاتکس کم پودر و بدون پودر و ویژگی های آنها چیست؟

  • دستکش های لاتکس با چه برندهایی در بازار پزشکی ایران عرضه می شوند؟

دستکش های یکبار مصرف پزشکی در ایران و ویژگی های هر مدل

دستکش های یکبار مصرف، که گاهی با عنوان دستکش های با استفاده محدود هم شناخته می شوند، در مصارف پزشکی، پزشکی قانونی، علمی، خدمات اتومبیل، خدمات غذایی، نظافت منزل و امور صنعتی برای محافظت از دست ها و جلوگیری از انتقال آلودگی مورد استفاده قرار می گیرند. دستکش های یکبار مصرف در انواع مختلفی از مواد اولیه، ضخامت، اندازه، طول، رنگ و ویژگی های دیگر تولید می شوند.

این دستکش های معمولا از مواد انعطاف پذیری مانند لاتکس طبیعی، نیتریل یا آکرونیتریل بوتادین، وینیل یا پلی وینیل کلراید، کلروپرن و پلی اتیلن (PE) ساخته می شوند. امور گوناگون ممکن است به نوع خاصی از دستکش نیاز داشته باشند که مثلا دارای سیلیکون یا بدون سیلیکون، لاتکس یا بدون لاتکس، استریل یا غیر استریل، پودری یا بدون پودر، کلروپرن یا بدون کلروپرن و یا ضد حساسیت باشد.

انواع دستکش یکبار مصرف پزشکی در ایران | ویژگی ها و کاربردها

انواع دستکش یکبار مصرف پزشکی در ایران

دستکش های یکبار مصرف بعنوان بخشی از تجهیزات مراقبت شخصی، می توانند دارای مقاومت شیمیایی مناسبی در برابر مواد نفتی، شوینده ها و حلال ها، مقاومت فیزیکی مانند مقاومت در برابر سوراخ شدگی و مانعی در برابر نفوذ مایعات را ایجاد کنند. هر یک از دستکش های یکبار مصرف در امور خاصی کاربرد بیشتری دارند. در ادامه برخی از مشخصات دستکش لاتکس، وینیل، نیتریل، نئوپرن و نایلونی موجود در بازار دستکش پزشکی ایران بصورت خلاصه بیان شده است.

مشخصات دستکش لاتکس، وینیل، نیتریل، نئوپرن و نایلونی موجود در بازار

مشخصات دستکش لاتکس، وینیل، نیتریل، نئوپرن و نایلونی موجود در بازار

محصول ماده اولیه رنگ
سایز مقاومت شیمیایی مقاومت فیزیکی قابلیت استفاده طولانی مدت دوستدار محیط زیست قابل بازیافت
دستکش لاتکس لاتکس طبیعی سفید XS, S, M, L پایین پایین نسبتاً کم نیست نیست
دستکش نیتریل آکرونیتریل بوتادین آبیمشکی

نارنجی

بنفش

XS, S, M, L, XL بالا بالا زیاد هست هست
دستکش وینیل پلی وینیل کلراید شفاف S, M, L, XL پایین پایین کم هست هست
دستکش نئوپرن کلروپرن سبز S, M, L بالا بالا زیاد هست هست
دستکش نایلونی پلی اتیلن شفاف FREE پایین پایین ندارد نیست هست

مشخصات دستکش لاتکس و انواع آن چیست؟

دستکش لاتکس از لاتکس طبیعی ساخته می شود که می توان گفت یک محصول گیاهی می باشد. دستکش های لاتکس انعطاف پذیر می باشند و به آسانی می توان دست کرد. همچنین محافظ نسبتاً خوبی در برابر عفونت و آلودگی می باشند. این دستکش ها بصورت پودری یا بدون پودر (کم پودر) برای استفاده عمومی یا برای معاینه در مکان های پزشکب قابل دسترس هستند. با اینکه، دستکش های لاتکس ممکن است باعث ایجاد آلرژی در برخی از کاربران شوند، با این حال بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

همانگونه که در توضیح داده شد دستکش های لاتکس به صورت پودری و بدون پودر (کم پودر) تولید می گردند. پودری که در این دستکش ها   استفاده می شوند، یک پودر قابل جذب هست که برای آسان تر کردن بیرون آوردن دستکش از دست به کار می روند. در واقع آن یک پودر مخصوص تهیه شده از گیاه ذرت می باشد و نوع آن “خوراکی” است، با این حال خوشمزه نیست. این ماده دارای درجه دارویی است و می توان گفت کاملا ایمن است.

برای انواع دستکش های پزشکی از جمله مشخصات دستکش لاتکس معاینه، سطحی از کیفیت با عنوان AQL در نظر گرفته شده است که سطح کیفی قابل قبول برای دستکش است. این یک مشخصه کیفی است که تولید کنندگان و همچنین FDA از آن برای مشخص کردن نرخ درستی و صحت دستکش های پزشکی استفاده می کنند. استاندارد های FDA میزان شاخص AQL را برای دستکش های معاینه ۲/۵ در نظر گرفته اند. این بدان معناست که میزان نقص دستکش ها نباید از ۲/۵ درصد بیشتر شوند.

وارد کننده دستکش لاتکس

قیمت دستکش لاتکس

انواع برندهای دستکش لاتکس ایرانی و خارجی موجود در بازار دستکش پزشکی ایران

تولید انبوه دستکش لاتکس در دنیا از دهه ۱۹۶۰ و در ایران از حدود ۴ دهه پیش شروع شده است. بیشترین تعداد کارخانه های دستکش لاتکس در کشور مالزی و سپس کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار گرفته اند. علیرغم  تولید داخلی دستکش های لاتکس، هنوز نیاز به واردات آن می باشد. به همین منظور واردات دستکش لاتکس از کشورهایی  همچون چین، مالزی، اندونزی، آلمان ، امارات متحده عربی و آمریکا انجام می گردد.

این موضوع سبب شده تا تنوع برندهای محتلف  در ایران بسیار زیاد باشد و این خود موجب رقابت بین برندهای گوناگون شده و به تنظیم بازار کمک می کند. در جدول زیر برندهای موجود  و مشخصات دستکش های لاتکس ایرانی و خارجی در بازار دستکش پزشکی ایران آورده شده است.

نام محصول کشور سازنده نوع تعداد در بسته بسته در کارتن حداقل سفارش
دستکش لاتکس OP PERFECT ایران بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس رویال مد ایران کم پودر / بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس GTEX ایران بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس SPA Glove مالزی کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس MY GLOVE مالزی بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس BIOMAX مالزی کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس AVA مالزی کم پودر / بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس MEDISMART مالزی کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس PROXAM اندونزی کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس VIVENT چین کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس Cranberry مالزی بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس MAXTER مالزی کم پودر / بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس درماگریپ مالزی بدون پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
دستکش لاتکس فاین چین کم پودر ۱۰۰ ۱۰ ده کارتن
انواع برندهای دستکش لاتکس ایرانی و خارجی موجود در بازار دستکش پزشکی ایران

انواع برندهای دستکش لاتکس ایرانی و خارجی موجود در بازار دستکش پزشکی ایران

بزرگترین کارخانه دستکش لاتکس | صادرات دستکش پزشکی

تولید کنندگان دستکش لاتکس علاوه بر این محصول، دستکش نیتریل، دستکش وینیل و نئوپرن را نیز تولید می کنند. ۵ شرکت آمریکایی، ۲ شرکت آلمانی، ۲ شرکت مالزیایی و یک شرکت سوئدی در صدر رتبه بندی بزرگترین کارخانه جات دستکش پزشکی در جهان قرار دارند. برای مثال کمپانی Ansell Healthcare یک شرکت آمریکایی است که بزرگترین کارخانه دستکش پزشکی در دنیا محصوب می گردد.

در ایران هم چند کارخانه دستکش پزشکی هستند که بزرگترین آنها شرکت دستکش حریر ایران است. در ایران دستکش لاتکس معاینه و جراحی، دستکش نیتریل مشکی و آبی و دستکش وینیل تولید می گردد. هر چند که ظرفیت تولید این کارخانه ها کم می باشد اما قابلیت صادرات این محصول برای کشور ایران نیز وجود دارد.

در سال های گذشته بازرگانی رزمدیکال با تکیه بر نیروهای بازاریابی خارجی خود توانسته است گام های مؤثر در زمینه صادرات این محصولات بردارد و در مرحله نخست بازار کشورهای ترکیه ، افغانستان ، عراق و ارمنستان را مورد هدف خود قرار داد. برای دریافت مشاوره و سفارش خرید یا فروش انواع دستکش پزشکی می توانید بازرگانی رزمدیکال بزرگترین مرجع تجاری دستکش پزشکی در ایران تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:
خرید دستکش یکبار مصرف + خرید و فروش دستکش یکبار مصرف + فروش دستکش یکبار مصرف + دستکش یکبار مصرف + قیمت دستکش یکبار مصرف + قیمت دستکش یکبار مصرف در تهران + قیمت دستکش یکبار مصرف در اصفهان + قیمت دستکش یکبار مصرف در استان البرز + قیمت دستکش یکبار مصرف در کرج + قیمت دستکش یکبار مصرف در کرمان + قیمت اردیبهشت دستکش لاتکس + قیمت دستکش در کرمان + فروش دستکش به کرمان + خرید دستکش در کرمان + فروش عمده دستکش در کرمان + قیمت دستکش لاتکس حریر تهران