چرا باید از ماسک استفاده کنیم؟

ماسک سوپاپ دار FFP2 چیست؟

قیمت ماسک سوپاپ دار FFP2 در سال ۱۳۹۹ چه قیمت می باشد؟

تفاوت ماسک FFP2 و FFP3 و N95 در چیست؟

آیا ماسک سوپاپ دار FFP2 مناسب محافظت از کروناویروس می باشد؟

لازمه استفاده از ماسک در چیست؟

همیشه در شهر های بزرگ دنیا با مشکلات گوناگونی من جمله آلودگی هوا، پراکندگی ذرات ریز و معلق موجود در هوا مواجه می باشیم که هریک از آن ها به نوبهِ خود باعث بیماری های مختلفی می شوند. یکی از راه هایی که می توان در برابر آلاینده ها و ذرات ریز معلق مقابله کرد، استفاده از ماسک های بهداشتی و محفاظتی ffp2 و n95 می باشند که می توان تا به مقدار بسیار زیادی از ورود این ذرات معلق و ویروس ها به داخل بدن از راه مجاری تنفسی جلوگیری کرد.

امروزه ماسک های پارچه ای هم به گونه ای عمل می کنند که قادر است میزان سلامتی شما را تا حد قابل قبولی تضمین کنند. اما ماسک های تنفسی ffp2 علاوه بر این که غلظت هوا را تا ۱۰ برابر کاهش می دهند، همچنین می توانند در برابر ذرات ریز معلق هوا و کرونا ویروس مقاومت کند.

ماسک فیلتردار دارای الیاف مصنوعی بوده که در چند لایه ساخته می شود  و دارای ساختاری مقاوم با لایه ای بی عبور از ذرات معلق می باشد. تنها راه تنفس هنگام دم و باز دم از طریق سوپاپ هایی است که بر روی آن قرار داده شده است.

اما ماسک سوپاپ دار FFP2 را بیشتر بشناسیم..!

ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2

ماسک سوپاپ دار FFP2

ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2 که با کلاس ۸۲۲۶ در کشور ایران تولید می شود با قیمت تولیدی توسط بازرگانی تجهیزات پزشکی رزمدیکال قابل عرضه بوده که به صورت عمده ای بفروش میرسد. مشخصات این ماسک با مشخصات ماسک N95 متفاوت می باشد. همچنین قیمت آن از ماسک تنفسی N95 کمی ارزان تر بوده و از سوی دیگر تفاوت ماسک FFP2 و FFP3 در تعداد لایه های کربن اکتیو آن می باشد.

موارد استفاده از ماسک ffp2 و مدت زمان استفاده از آن

کاربرد ماسک فیلتردار ffp2 فقط به مقابله با آلودگی های هوایی و ویروس ها ختم نمی شود، بلکه این ماسک به دلیل نوع ساختاری که دارد قادر بوده در انواع محیط هایی که مستقیم با هوای آلوده و پر از ریز گرد و یا ویروس می باشد، مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین با توجه به الیاف به کار رفته در ساختار ماسک ffp2، عملا این ماسک می تواند در برابر انواع گازها و بخارهای سمی مقاومت کرده و به کمک نوع فیلتراسیون آن، می توانید نسبتا هوای سالمتری را تنفس (دم و بازدم) کنید. توجه داشته باشید که در زمان استفاده از آن، باید به شکل کامل تمامی اجزای صورت شما را بپوشاند که نواحی مثل دهان و بینی مستقیما با مجاری تنفسی شما در ارتباط می باشند.

همچنین ماسک هایی که در کلاس ffp ساخته می شوند تحت لیسانس استانداردهایی نظیر استاندارد اروپایی EN149 اروپا می باشند که در حین استفاده از آنها باید به مدت زمان استفاده از آنها نیز دقت کرد.

ماسک های ffp2 یک بار مصرف بوده که این به معنای آن است که شما مجاز نیستید از این ماسک بصورت مکرر استفاده کنید چون کارایی خود را پس از یک بازه زمانی مشخص از دست خواهد داد. به طور طبیعی ماسک های ffp2 دارای یک طول عمر مشخص بوده که در بازه زمانی ۴ روزه خود پس از اولین استفاده قابل محاسبه می باشند.

تفاوت ماسک FFP2 و FFP3 در چیست؟

در مقاله ای که توسط سایت رزمدیکال در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در خصوص انواع مختلف ماسک های تنفسی با مدل FFP2 بحث شد می توانید اطلاعاتی کامل در این زمینه بدست آورید که از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد.

ماسك های سوپاپ دار كربن دار بادرجه فيلتراسيون FFP2ماسك های سوپاپ دار كربن دار بادرجه فيلتراسيون FFP2

در اروپا برای رتبه‌ بندی ماسک های تنفسی از استاندارد ۱۴۹:۲۰۰۱ استفاده می شود و ماسک‌ ها به سه رتبه ایمنی FFP1، FFP2 و FFP3 تقسیم می گردند. ماسک FFP1، توانایی فیلتر کردن ۸۰ درصد، ماسک FFP2 توانایی فیلتر کردن ۹۴ درصد و ماسک FFP3 توانایی فیلتر کردن ۹۹ درصد از ذرات و ویروس ها را با قطر ۰٫۳ درصد یا بیشتر را از آن دارا می باشند.

استانداردهای ماسک‌های تنفسی

در جدول ذیل درصد فیلتراسیون ماسک‌ های تنفسی با استانداردهای گوناگون با یکدیگر مقایسه شده اند.

استاندارد میزان فیلتر ذرات با قطر ۰٫۳ میکرون
FFP1 ۸۰%
FFP2 ۹۴%
N95 ۹۵%
FFP3 ۹۹%
N100 ۹۹٫۹۷%
مقایسه n95وffp2

مقایسه n95وffp2

مقایسه N100 و FFP3

مقایسه N100 و FFP3

فرق ماسک N95 و FFP2 چیست؟

استاندارد ماسک]ای تنفسی N95 توسط سازمان ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای (NIOSH) که زیر مجموعه مرکز کنترل بیماری های آمریکا می باشد، تعیین شده و استاندارد ماسک FFP2 توسط استاندارد EN149:2001 اروپا مورد تائید است. این دو ماسک از نظر درصد فیلتر کردن ذرات با اندازه ۰٫۳ میکرون، تقریبا مشابه هم هستند و در مقابل کروناویروس مقاوم هستند.

قیمت ماسک سوپاپ دار FFP2 در سال ۱۳۹۹

قیمت این ماسک از اواخر سال ۱۳۹۸ در ایران و جهان بسیار دچار نوسان گردید که علت اصلی شیوع ویروس کرونا بود. اما بازرگانی رزمدیکال با ثبات قیمت و مبارزه با احتکار ماسک توانسته است نقش عمده و مفیدی را در بازار خرید و فروش ماسک ایفا نماید.

جهت اخذ قیمت و ثبت سفارش خرید عمده ماسک می توانید همه روزه از طریق شماره تلفن مندرج در صفحه تماس با ما ثبت سفارش خود را در پیام رسان واتساپ ثبت کنید تا کارشناسان فروش شرکت رزمدیکال در اولین فرصت با شما تماس حاصل نمایند.