قیمت مصوب 1300 تومانی ماسک

قیمت مصوب ۱۳۰۰ تومانی ماسک

دبیر ستاد مقابله با کرونا وزارت صمت با بیان اینکه روزانه بیش از ۶ میلیون عدد ماسک تولید و عرضه می شود، گفت: قیمت مصوب ماسک عمومی ساده ۱۳۰۰ و ماسک های کارگاهی ۱۵۰۰ تومان می باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید گلپور در گفت و گویی با شبکه خبر سیما در خصوص اطلاعیه این وزارتخانه مبنی بر دپوی بیش از ۱۸ میلیون ماسک در کشور، اظهار داشت: طبق برآورد انجام شده میزان موجودی ماسک بهداشتی در کشور حدود ۱۸ تا ۳۰ میلیون عدد می باشد و هم اکنون نیز علاوه بر تولیدات کارگاهی، صنعتی، صنفی و گروه‌های جهادی، در بخش تولیدات صنعتی، روزانه بیش از ۶ میلیون عدد ماسک تولید و به بازار پزشکی کشور عرضه می گردد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هنوز بخش زیادی از ماسک‌ های وارد شده به کشور که در دوره تشدید کرونا وارد گمرگ شده اند، تعیین تکلیف نشده اند و با وجود فراهم شدن اقدامات ترخیص کالاها، هنوز به انبارهای ذخیره ماسک منتقل نگردیده اند.

قیمت ماسک در بازارهای اینترنتی

ولی متاسفانه بسیاری از سایت های اینترنتی که دارای نماد الکترونیکی هم می باشند قیمت های باورنکردنی برای فروش ماسک های معمولی ارائه می کنند!!

قیمت ماسک در بازارهای اینترنتی توسط برخی از سایت های خرده فروشی به قیمت هر ماسک تکی قیمت ۲۸۰۰ تومان می باشد. این عدم نظارت در بازارهای اینترنتی خرده فروشی یا Retail Marketing سبب عدم تعدال قیمت در بازار برای مصرف کننده عادی می شود.

گلپور همچنین افزود: سامانه جامع تجارت داخلی مبنایی برای اجرای این فرآیند می باشد و همچنین روند توزیع مواد اولیه به مرکزهای گوناگون تولیدی باید به صورت روزانه ثبت شوند و این فرآیند طی یک هفته گذشته عملیاتی و پیاده سازی شده است و نظم قابل قبولی بر این بخش حاکم می باشد.

وی در ادامه گفت: به عبارتی در فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت داخلی، تولید مواد اولیه و تولید ماسک و همچنین توزیع آن از ابتدا تا انتها به صورت سیستمی و قابل رصد در حال انجام است که با تعریف این فرآیند جلوی عرضه خارج از شبکه و حتی در مواردی که گزارش قاچاق ماسک شده بود؛ نیز گرفته شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا وزارت صمت افزود: پس از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر الزام استفاده از ماسک در کشور، با تعریف شرایط ویژه تولید مواد اولیه و ماسک و فرآیند توزیع آن را به صورت الکترونیکی تعریف کردیم.

شکست کرونا با تدبیر ماسک

تاکید رهبری بر استفاده از ماسک

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری روز ۷ تیر ماه ۹۹ با مسئولان قضایی، نسبت به عدم استفاده از ماسک توسط برخی مسئولان که در اجتماع حاضر می‌شوند گلایه کردند و گفتند: اگر دو سه نفر دور من باشند، بنده هم حتماً ماسک می‌زنم، کما اینکه آدم میبیند این ماسک زده نمی‌شود؛ خب وقتی که شما که مسئول دولتی هستید، در یک اجتماع مردمی ماسک نمی‌ زنید، این جوانی هم که در خیابان دارد راه می‌ رود و حوصله ماسک ندارد، تشویق می‌ شود که ماسک نزند.

پایگاه اطلاع‌رسانی رهبری نیز در پی این تذکر و توصیه رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از ماسک، تصویری از جلسه کاری اخیر ایشان را که نشان‌دهنده اهتمام ایشان به استفاده از ماسک و رعایت قواعد بهداشتی توصیه شده است، منتشر می‌ کند.

تولید روزانه ۷ میلیون ماسک در کشور

افزایش تولید ماسک در کشور به سرعت در دستور کار قرار گرفت و به گفته رییس سازمان غذا و دارو، در حال حاضر روزانه حدود هفت میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود.

محمدرضا شانه ساز اظهار کرد: با اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی، در حال حاضر مشکلی بابت کمبود ماسک در کشور نداریم.

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماسک که متولی صنف تولید ماسک هستند هم اعلام کرده‌اند که شیفت‌های کاری خود را برای افزایش تولید ماسک، بیشتر می‌کنند.

شکست کرونا با تدبیر ماسک

پویش «من ماسک می‌زنم»

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین قبل از این پویشی که با عنوان «من ماسک می‌زنم» را آغاز شد، پویشی در راستای فرهنگ سازی و تشویق مردم جامعه به استفاده از ماسک به جریان افتاد و مورد استقبال عموم مردم واقع گردید.

بسیاری از هنرمندان، خبرنگاران و افراد جامعه با قرار دادن تصاویر خود با ماسک در صفحه‌های مجازی به این پویش پیوسته و از آن استقبال کردند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره این پویش می‌گوید: پویش ملی «من ماسک می‌زنم» در هفتمین روز خود، افزایش ۲۴۰ تا ۲۰۰ درصدی استفاده از ماسک در تهران و شهرستان‌ها را در پی داشته است. در صورت حفظ و ارتقای مداوم این مشارکت اجتماعی و تداوم این روند، در  ماه‌های آتی می‌توان انتظار کاهش  چشمگیر و مجدد موارد ابتلا و فوت را داشت.

به هر حال واقعیت آن است که برای مقابله با ویروس کرونا، راهی به جز استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و فاصله گذاری وجود ندارد.

این موضوع تقریبا در همه جهان نیز اثبات شده و باید این سرمشق را برای سلامتی خود و اطرافیان به کار گرفته و تمرین کنیم. با اجباری شدن استفاده از ماسک، حتی افرادی که به هر دلیل از ماسک استفاده نمی‌کردند هم ملزم به استفاده از ماسک هستند و این تمرینی موثر برای مشارکت اجتماعی جهت سلامتی است.

مشتریان محترم خرید عمده ای ماسک می توانند از شنبه تا پنج شنبه با شماره های ارتباطی شرکت تماس گرفته و جهت خرید ماسک به قیمت مصوب مشاوره بگیرند.

  شماره تماس: ۰۹۱۲۰۹۲۸۳۹۷

  تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۷

  کانال تلگرام: Rozmedical@

  اینستاگرام: Rozmedical@