قیمت این روزهای ماسک چند است؟

قیمت ماسک در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ چقدر است؟ با توجه به گزارش موارد مثبت کروناویروس در کشور، شواهد حاکی از آن است که بازار برای محتکران و گران‌فروشان “ماسک” داغ شده؛ به طوری که گزارش‌ها از برخی داروخانه‌ها و مراکز عرضه ملزومات پزشکی نشان می‌دهد که انواع ماسک یا گیر نمی‌آید و یا با قیمت‌های چند برابری عرضه می‌شود.

تعیین قیمت ماسک

رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت با شاره به تاکید مقام عالی وزارت صمت، بر نظارت بر چرخه تولید تا توزیع و قیمت مناسب مصرف کننده، گفت: در جلسه های زیادی با حضور تولید کنندگان و مدیران ارشد وزارت صمت و بهداشت، اتاق اصناف ایران و تهران، بسیج اصناف، شرکت مترو و سایر دستگاه‌های مرتبط ضمن بررسی مشکلات و موانع پیش روی تولید، در جلسه امروز قیمت نهایی ماسک تولید کارگاهی با نظارت اتاق اصناف ایران جهت توزیع در شبکه صنفی کشور به قیمت ۱۵۰۰تومان برای مصرف کننده مصوب شد.

وی همچنین با بیان اینکه نظارت بر شبکه توزیع در مترو برعهده شرکت مترو است، از تعیین قیمت ماسک تولید انبوه صنعتی با کاربرد استفاده در مراکز درمانی و بخش های مرتبط در هفته آینده خبر داد.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم تشکیل کمیته رفع موانع تولید ملزومات بهداشتی در اتاق اصناف ایران در شرایط حساس کنونی، از نظارت و بازرسی شدید صنفی کشور خبر داد و گفت: ایجاد مدیریت یکپارچه بازرسی نظام تولید تا توزیع بیش از پیش ضروری است و بازرسی اصناف با همکاری بسیج اصناف ملزم به نظارت بر بازار و قیمت ها در شبکه صنفی کشور می باشد و وزارت بهداشت نیز بازرسی ویژه ای از داروخانه‌ها جهت جلوگیری از دوگانگی قیمت ها در شبکه توزیع کشور را در دستور کار قرار دهد.

ولید انبوه ماسک استاندارد

با اعلام خبر ورود کروناویروس جدید به ایران از سوی وزارت بهداشت در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، مجددا بازار ماسک ملتهب شد. به طوری که گزارش‌های مردمی و پیگیری خبرنگار ایسنا از داروخانه‌ها حاکی از این است که نه‌تنها ماسک، بلکه ژل ضدعفونی کننده دست هم در برخی داروخانه‌ها نایاب شده و اگر هم پیدا شود، باید آن را به قیمتی گزاف تهیه کرد؛ به طوری که ماسکی که پیش از این ۵۰۰۰ تومان عرضه می‌شده، حالا در برخی مراکز حتی تا ۳۵۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

البته اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا ودارو در ابلاغیه‌ای در این زمینه ضمن تاکید بر پیگیری تخلفات از طریق بازرسی‌ها، اعلام کرد که احتکار و گران‌فروشی ماسک اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور پیگیرد قانونی دارد.

در عین حال وزارت بهداشت از مردم خواسته تا در صورت مشاهده این تخلفات با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفته و تخلف را گزارش دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین اداره‌کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو طی بخشنامه‌ای خطاب به مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده ماسک جراحی، بر لزوم رعایت سقف قیمت ماسک جراحی تاکید کرد.

در این بخشنامه اعلام شده که «با عنایت به لزوم رعایت قیمت ماسک جراحی (سه لایه) و عدم ارسال مدارک و مستندات قیمت تمام شده کالا توسط تولیدکنندگان علی‌رغم فراخوان‌های قبلی، ‌بدینوسیله سقف قیمت ماسک جراحی (سه لایه) تولید داخل به شرح جدول ذیل اعلام می‌گردد:

ردیف نام کالا واحد کالا قیمت فروش درب کارخانه/ریال قیمت فروش به مرکز درمانی/ریال قیمت فروش به مصرف‌کننده/ریال
۱ ماسک جراحی عدد ۳۳۲۰ ۳۶۵۰ ۴۱۰۰

-> قیمت‌گذاری توسط تولیدکنندگان می‌بایست با لحاظ سود و هزینه‌های تولید مطابق ضوابط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان صورت پذیرد و در صورتی که قیمت محاسبه شده کمتر یا برابر سقف قیمت اعلامی باشد شرکت می‌تواند با رعایت قیمت محاسبه شده، اقدام به فروش کالا نماید. در غیر این صورت، شرکت تولیدکننده می‌بایست مدارک و مستندات ضمیمه را جهت بررسی و تعیین قیمت، به این اداره‌کل اعلام نماید.

قیمت مصوب ماسک

سایر مطالب سایت:

فروش ماسک N95 بصورت عمده با چه قیمت انجام می شود؟

ماسک سوپاپ دار FFP2 چیست؟

لینک منبع خبر

مشخصات ماسک تنفسی N95 با ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2 مختلف بوده که ماسک های N95 در طبقه بندی آمریکایی پایین ترین قابلیت فیلتراسیون را دارند. اما در طبقه بندی اروپایی ماسک سوپاپ دار بدون کربن FFP2 دارای سطح پایینی از فیلتراسیون است. تفاوت ماسک FFP2 و FFP3 در قابلیت فیلتراسیون آنها می باشد که به جهت استفاده در محیط های صنعتی کاربرد فراوان دارند.

صنایع مختلف می توانند برای اطلاع از لیست قیمت ماسک های سوپاپ دار کربن اکتیو و معمولی با واحد فروش بازرگانی پزشکی رزمدیکال در روزهای کاری هفته (از شنبه تا پنجشنبه) در تماس باشند تا علاوه از برخورداری مشاوره رایگان از مزیت خرید مستقیم از تولیدی های داخل کشور نیز بهره مند شوند.

ماسك های سوپاپ دار كربن دار بادرجه فيلتراسيون FFP2

ماسك های سوپاپ دار كربن دار بادرجه فيلتراسيون FFP2

می توانید از طریق شماره واتس اپ ۰۹۱۲۰۹۲۸۳۹۷ در خواست خود را اعلام فرمایید یا با شماره های تلفن درج شده در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.