دانش آموزان فرانسوی ملزم به رعایت استفاده از ماسک پزشکی

اجباری شدن ماسک در مدارس و حمل‌ونقل عمومیِ فرانسه

اجباری شدن ماسک در مدارس و حمل‌ونقل عمومیِ فرانسه

به نقل از سایت خبرگزاری ایسنا، مقامات آموزش و پرورش کشور فرانسه اعلام کردند که استفاده از ماسک در مدارس و سیستم حمل و نقل عمومی کشور فرانسه برای ادامه سال تحصیلی جاری بعد از ایام قرنطینه، اجباری می‌شود.

به گزارش ایسنا، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه گفت: هم زمان با کاهش محدودیت های اعمال شده به دلیل شیوع کرونا ویروس، استفاده از ماسک در مدارس مقطع راهنمایی و وسایل نقلیه عمومی اجباری می‌ گردد.

منبع خبر خارجی

منبع خبر داخلی

به گزارش یکی از شبکه های خبری بین المللی، فرانسه یکی از کشورهای اروپایی بوده که بیشترین آمار گسترش بیماری کووید-۱۹ را بعد از کشور ایتالیا داشته است.

همچنین مقرر شده است که از روز یازدهم ماه بعدی میلادی یعنی ماه مه ی، محدودیت های تردد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمام شوند. مدرسه های این کشور نیز کم کم بازگشایی گردیده و ابتدا فعالیت مهدکودک ها و مدارس ابتدایی آغاز خواهد شد.

همچنین طبق مقررات جدید وزارتخانه آموزش و پرورش کشور فرانسه، دانش آموزانی که ۱۱ تا ۱۵ ساله هستند، ملزم به استفاده از ماسک به صورت اجباری هستند که علاوه بر این، فروشگاه ها و مغازه هایی که تامین کننده مایحتاج ضروری مردم نمی باشند هم، می‌توانند از روز یازدهم ماه مه ی، فعالیت خود را آغاز کنند، خاطر نشان می گردد که کافه‌ ها و رستوران‌ ها هنوز اجازه فعالیت ندارند.

نخست وزیر فرانسه تاکید کرد: مغازه داران از این حق برخوردارند تا از مشتریان درخواست کنند که از ماسک استفاده کنند و همچنین لازم است فاصله اجتماعی را هم رعایت کنند.