تولید روزانه ماسک در کشور چه تعداد می باشد؟

توزیع ماسک به نسبت تولید رزوانه در کشور متناسب است؟


مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو نحوه تأمین و توزیع تجهیزات مرتبط با کرونا مانند ماسک، دستکش و... با قیمت مصوب آن‌ها را اعلام کرد.
تولید روزانه ۱۵۰ هزار ماسک N‌۹۵ در کشور
مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: قیمت ماسک‌ های N‌۹۵ به تازگی کشف قیمت و مشخص شد که با توجه به نوع ماسک، قیمت‌ ها متفاوت می باشند و از حدود ۵٫۵۰۰ تومان شروع شده و نهایتا به ۱۸٫۰۰۰ تومان رسیده است. در عین حال میزان تولید ماسک N۹۵ در کشور به بیش از ۱۵۰ هزار عدد به صورت روزانه رسیده است.

توزیع ۲۵۰ میلیون دستکش معاینه در مراکز درمانی از آغاز شیوع کرونا

صفوی در زمینه وضعیت تولید و تأمین دستکش‌های معاینه اظهار داشت: دستکش‌ های معاینه در سه نوع لاتکس، وینیل و نیتریل هستند. باید توجه کرد که کشور تولید‌کننده مواد اولیه دستکش نیست، هر چند که کشور ایران، تولیدات داخلی دستکش معاینه نیز دارد، اما همچنان برای مواد اولیه آن‌ها نیازمند واردات می باشد. با توجه به ظرفیت محدودی که کشور در مواد اولیه دارد، از ابتدای شیوع ویروس کرونا، مصوب کردیم که توزیع دستکش از طریق حواله اداره کل تجهیزات پزشکی انجام شود و این مصوبه را به تمامی تولید‌کنندگان و واردکنندگان هم ابلاغ شد که با حواله دستکش‌ ها را توزیع کنند که از آن زمان به بعد حدود ۲۵۰ میلیون دستکش را در مرکزهای درمانی توزیع کردیم و خدا را شکر در سطح مراکز درمانی و برای تیم‌ های درمانی اعم از پزشکان و پرستاران و کسانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا فعالیت می‌ کردند، کمبودی در این زمینه اتفاق نیفتاد.

به گزاششهرآرانیوز، سید حسین صفوی درباره وضعیت تأمین تجهیزات مرتبط با کرونا، مانند تجهیزات حفاظتی ماسک و تجهیزات بیمارستانی مانند دستگاه ونتیلاتور، گفت: در زمینه تأمین ونتیلاتور، از ظرفیت تولید داخلی استفاده می شود و طی ۲ تا ۳ ماهی که درگیر ویروس کرونا بوده ایم، با توجه به نیازی که در داخل کشور احساس شد و نیز با توجه به این که موجودی جهانی این دستگاه هم کم شده بود و قیمت‌ ها نیز افزایش یافته بودند، به شرکت‌ های داخلی تولید کننده ونتیلاتور کمک‌ هایی اعم از تخصیص وام، پیگیری تأمین قطعات مورد نیاز شرکت‌ها و … انجام گردید. به همین دلیل، در حال حاضر ظرفیت تولید در این حوزه قابل قبول می باشد. به طوری که طبق پیش‌ بینی‌ ها، آنچه که برای تجهیز تخت‌ های آی‌ سی‌ یو و تأمین نیاز کشور در این حوزه در پاییز سال ۹۹، به آن نیاز خواهد بود، در حال تأمین می باشد.

شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو شد - ایرنارئیس سازمان غذا و دارو گفت: علاوه بر تولیدات داخلی حجم قابل توجه چند ده میلیونی ماسک هم از کشورهای همسایه و هم از منابع مختلف خریداری شده و به مرور وارد کشور می گردند و برای توزیع عمومی از طریق شرکت های پخش رسمی کشور، در اختیار داروخانه ها قرار داده می شود.

وی تاکید کرد: اولویت توزیع ماسک در هفته گذشته مراکز بهداشتی-درمانی و توزیع رایگان در استانهایی مثل قم و گیلان بود که بیشتر درگیر بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونای جدید بودند اما با اجازه وزیر بهداشت ماسک های تولیدی و وارداتی در هفته جاری وارد داروخانه ها می شوند. این ماسک ها از انواع مختلفی بوده که ماسک های سه لایه و N۹۵ را شامل می گردد و با قیمتی که وزارت بهداشت تعیین میکند توزیع شروع خواهد شد.

قیمت هر ماسک دولتی چند؟

رئیس ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت: توزیع ماسک در داروخانه‌ ها توسط همان شرکت‌ های پخش قبلی بوده، با این تفاوت که هر داروخانه یا فروشگاهی که ماسک را دریافت می‌ کند باید در سامانه ثبت شده باشد و با قیمت مصوب اقدام به عرضه محصولات کند. قیمت ماسک‌ های صنعتی هزار و ۳۰۰ و قیمت ماسک‌ های کارگاهی هزار و ۵۰۰ تومان است. هر فروشگاهی، با هر جایگاهی که دارد اگر قیمت بیشتری عرضه کند متخلف شمرده خواهد شد. بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون ظرفیت تولید روزانه داریم که می‌تواند افزایش پیدا کند همچنین بیش از ۱۸ میلیون ماسک جدید نیز وارد شده و آماده عرضه در کشور وجود دارد.

خرید-عمده-ماسک-تنفسی
ماسک-N95-FFP2