بهترین برندهای ماسک در کشور کدام هستند؟

باتوجه به گسترش ویروس کرونا، بهترین ماسک ها برای مقابله ویروس کرونا کدامند؟

گران ترین و ارزان ترین ماسک ها کدامند؟

سایت رزمدیکال در این مقاله قصد دارد بهترین برندهای فعال و موجود در کشور در حوزه ماسک را معرفی نماید.

چه برندهایی که به صورت تولیدی در داخل کشور تولید می شوند و چه برندهایی که به صورت واراداتی به داخل کشور وارد می شوند و طبیعات قیمت بسیار بالایی با توجه به افزایش این روزهای نرخ دلار دارند.

لازمه استفاده از ماسک در چیست؟

همیشه در شهر های بزرگ دنیا با مشکلات گوناگونی من جمله آلودگی هوا، پراکندگی ذرات ریز و معلق موجود در هوا مواجه می باشیم که هریک از آن ها به نوبهِ خود باعث بیماری های مختلفی می شوند. یکی از راه هایی که می توان در برابر آلاینده ها و ذرات ریز معلق مقابله کرد، استفاده از ماسک های بهداشتی و محفاظتی ffp2 و n95 می باشند که می توان تا به مقدار بسیار زیادی از ورود این ذرات معلق و ویروس ها به داخل بدن از راه مجاری تنفسی جلوگیری کرد.

امروزه ماسک های پارچه ای هم به گونه ای عمل می کنند که قادر است میزان سلامتی شما را تا حد قابل قبولی تضمین کنند. اما ماسک های تنفسی ffp2 علاوه بر این که غلظت هوا را تا ۱۰ برابر کاهش می دهند، همچنین می توانند در برابر ذرات ریز معلق هوا و کرونا ویروس مقاومت کند.

ماسک فیلتردار دارای الیاف مصنوعی بوده که در چند لایه ساخته می شود  و دارای ساختاری مقاوم با لایه ای بی عبور از ذرات معلق می باشد. تنها راه تنفس هنگام دم و باز دم از طریق سوپاپ هایی است که بر روی آن قرار داده شده است.

اجباری شدن ماسک در مدارس و حمل‌ونقل عمومیِ فرانسه

استفادهٔ درست از ماسک مناسب می‌تواند:

۱) باعث کاهش محسوس پخش قطرک‌های تنفسی حامل ویروس شود.

۲) مانع ورود قطرک‌های ریز تنفسی حامل ویروس به بینی و حلق و ریه افراد سالم شود یا از آن بکاهد.

۳) از آلوده‌ شدن بینی و دهان با دست جلوگیری کند.

ماسک‌ها بر سه نوعند:

  • ماسک‌های پارچه‌ای و خانگی
  • ماسک‌های جراحی
  • ماسک‌های مرسوم به رسپیراتور یا N95، N99 یا PPE2 و PPE3

کدام ماسک را انتخاب کنیم؟

انتخاب مدل ماسک عموم مردم بستگی به نوع کاربرد آن دارد و به گفته متخصصان و پزشکان، ماسک های N95 برای محافظت و مقابله در برابر ویروس کرونا که ویروس درشتی است کافی هستند! اما این مدل از ماسک ها در برابر ذرات روغنی مقاوم نیستند و برای حفاظت بیشتر می توان از سایر ماسک ها مانند ماسک های سری F استفاده کرد.

در ادامه شما را با بهترین برند های ماسک داخلی و خارجی آشنا می کنیم.

ماسک های نانو الیاف: شرکت اکسین سبز اسپادان یکی از شرکت های دانش محور مستقر در اصفهان است که در زمینه تولید ماسک و فیلتر نانوالیاف فعالیت می کند. یکی از موفق ترین محصولات این شرکت ۶ لایه نانواکسینFFP3  تهیه شده مطابق استاندارد EN149:2001 می باشد. لایه های فیلتر موجود در این نوع ماسک انواع ذرات بیماری زا و آلاینده را فیلتر می کند و دارای کارایی ۹۹% از آزمایشگاه بین المللی نلسون آمریکا است.

هدلی و بنت ماسک: این ماسک های چندبار مصرف در رنگ ها و استایل های مختلف و به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت اضافه کردن فیلتر به آن ها وجود دارد مانند فیلتر HEPA.

ماسک های نانو الیاف
ماسک های ایمن

ماسک های گروه بهداشتی نفس: ماسک های نفس از منسوج بی بافت سه لایه تولید شده اند که به آن SSS نیز گفته می شود. باند های SSS در مقایسه با سایر اسپان باند ها بسیار نرم و لطیف هستند. این ماسک ها دارای لایه میانی فیلتر ملت بلون بوده و به بهترین نجو ذرات بیماری زا را فیلتر می کنند و همچنین ماسک های نفس از مواد دارای استاندارد تولید شده اند و همگی ضدحساسیت هستند.

ماسک های امریکن جاینت: این ماسک های قابل شستشو و ۱۰۰ درصد نخی با رشته های بافت آنتی میکروب نقره و مس هستند و در بسته های ۵ تایی به فروش می رسند.