به گزارش تسنیم نیوز:

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید به اینکه همه دانش‌آموزان نباید به مدرسه بیایند، گفت: بازگشایی مدارس برای دانش‌آموزانی است که از آموزش مجازی محروم بودند یا اشکال درسی دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره بازگشایی مدارس تهران از هفته آینده (۲۷ اردیبهشت)، اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا روز شنبه ۲۷ اردیبهشت مدارس به‌مدت یک ماه باز می‌شوند. این بازگشایی صرفاً برای دانش‌آموزانی است که از آموزش‌های مجازی استفاده نکرده‌اند و در امر تحصیل و مباحث درسی اشکالاتی دارند که باید برای رفع اشکال به مدرسه مراجعه کنند.

وی افزود: مراجعه دانش‌آموزان شرایطی دارد که باید به آن توجه کنیم و حضور آنها باید داوطلبانه و با اطلاع اولیا باشد. همچنین حضور همکارانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند الزامی نیست اما کادر اجرایی مدرسه و دبیران باید هفته اول را در مدرسه حضور داشته باشند و به‌فراخور مراجعه و نیاز دانش‌آموزان حضور آنها تداوم پیدا خواهد کرد یا با تصمیم مدیریت برای آزمون‌های پایان سال برنامه‌ریزی می‌شود.

بازگشایی مدارس برای عموم دانش‌آموزان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: مدارس برای عموم دانش‌آموزان باز نیست و این بازگشایی صرفاً مخصوص دانش‌آموزانی است که از آموزش مجازی در طول چند ماه گذشته استفاده نکردند یا دانش‌آموزانی که نکات درسی مبهمی دارند و برای رفع اشکال به مدرسه و معلم مراجعه می‌کنند. همچنین نیازی نیست خانواده‌ها حضور پیدا کنند. ما به‌نوعی برای حضور دانش‌آموزان هم شرایطی را قائل شدیم و باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی حتماً رعایت شود. از سوی دیگر معلمان این مدت به‌صورت مجازی فعالیت می‌کردند و درسها به‌صورت کامل به دانش‌آموزان منتقل شده است.

دانش‌آموزان جامانده از آموزش مجازی یا افرادی که اشکال دارند مراجعه کنند

فولادوند در پاسخ به این پرسش که “در این یک ماه بازگشایی مدارس قرار است چه اتفاقی بیفتد؟” مطرح کرد: آموزش و پرورش از ابتدای اسفندماه آموزش مجازی خود را داشت و به‌تناسب درصد تحت پوشش استانها متفاوت بوده است، در شهر تهران حدود ۸۰ درصد از دانش‌آموزان را رسماً تحت پوشش داشتیم و بعضی از دانش‌آموزان به‌دلایلی در کلاسهای آموزش مجازی شرکت نکردند یعنی ابزار هوشمند را نداشتند یا از اینترنت محروم بودند، این کلاس صرفاً برای دانش‌آموزانی است که از کلاسهای مجازی استفاده نکردند یا اشکالاتی در مباحث درسی دارند که حضوری مراجعه کرده و رفع اشکال می‌شود. برنامه مدرسه طبق برنامه هفتگی برقرار است و دانش‌آموزان می‌توانند مراجعه کنند.

گندزدایی مدارس تا پنجشنبه

فولادوند درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و ضدعفونی کردن سطوح، گفت: دانش‌آموزان از منزل باید حتماً ماسک و دستکش با خودشان بیاورند، امروز جلسه‌ای را با رؤسای مناطق داشتیم و آنها را موظف کردیم تا روز پنج‌شنبه ضدعفونی و گندزدایی مدارس حتماً انجام شود هرچند مدارس دو ماه بلااستفاده بودند اما به‌دلیل در اختیار قراردادن اعتبارات بهداشتی برای مدارس، مناطق را مکلف کردیم حتماً گندزدایی مدارس را تا روز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت انجام دهند از سوی دیگر مربیان بهداشت در مدارس مسئولیت رصد مباحث و اجرای پروتکلهای بهداشتی را به‌عهده دارند و مدارسی که مربی بهداشت ندارند مدیران و معاونان موظف به رعایت پروتکلها و مراقبت از سلامت دانش‌آموزان هستند.

وی درباره نحوه اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش شهر تهران به مدارس و دانش آموزان، گفت: در مرحله اول رؤسای مناطق و مسئولان روابط عمومی را ملزم کردیم که به مدیران، معلمان و دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی کنند اما اطلاع‌رسانی ما محدود است و با شبکه‌های صداوسیما مکاتبه کردیم و درخواست می‌کنیم اطلاعات را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند و این مسائل به مدیریت کرونا کمک می‌کند، متأسفانه تا به حال درباره اطلاع‌رسانی نتوانستیم از صداوسیما کمک‌هایی را که نیاز است بگیریم اما تقاضا می‌کنم در راستای بازگشایی بهینه و براساس پروتکلهای بهداشتی به آموزش و پرورش کمک کنند.